” Biały sen – wstęp o opowiadaniu o Iris która okaże się kimś niezwykłym w swej niezwykłości”

12 Marzec 782 rok

Znowu miałam ten pokręcony sen. Stałam pośród pustej przestrzeni, a z oddali wolał mnie głos. To znaczy słyszałam czyiś głos ale nie potrafiłam wychwycić jakichkolwiek słów. Lecz czułam że ta osoba lub to coś co wydobywa głos mnie woła… mam dziwne przeczucia co do tych snów.

14 Marzec 782 rok

Dzisiaj obchodzę urodziny. To już moje siedemnaste. Spędziłam je wraz z rodziną oraz najlepszą przyjaciółką Kirin. Miło było spędzić spokojny i radosny dzień, nie wysypiam się ostatnio za dobrze, więc czuję pewną rekompensatę.

17 Marzec 782 rok

Ten sen mnie prześladuje. Lecz był tym razem bardziej dokładny. Stałam wśród ciemności lecz pod stopami widziałam charakterystyczny krajobraz dla Tundry. Sny są zawszę takie nierealistyczne, pomimo braku źródła światła wśród mroku dostrzegam to co mam pod nogami. Mniejsza o to. Czułam też lekki powiew zimnego wiatru. Głos który zawsze słyszałam stał się bardziej wyraźny, wołał moje imię. Iris.

23 Marzec 782 rok

Moja rodzina się o mnie martwi, oraz nauczyciele w szkole, Ostatnio przysypiam na zajęciach oraz chodzę wyczerpana i jestem mało rozmowna oraz przygnębiona.Ludzie w szkole wołają na mnie „Śpiąca Królewna” na początku było to całkiem zabawne, ale teraz mnie to irytuje. Medyk mnie przebadał, fizycznie i psychicznie. Stwierdził ,że wszystko ze mną w porządku. Powiedziałam ,że mam trochę problemów ze zaśnięciem. Przypisał mi jakieś leki na sen. Mam nadzieję, że mi pomogą.

24 Marzec 782 rok

Te leki są gówno warte.

27 Marzec 782 rok

Jestem strasznie rozdrażniona. Krzyczę na wszystkich i mówię masę nie miłych rzeczy.Kirin się na mnie obraziła bo powiedziałam jej,że nie jestem niepełno sprawną kretynką i jej pomoc jest mi zbędna tak samo jak ona jej matce. Przesadziłam i to ostro. Kirin została porzucona przez matkę gdy była mała. Stałam się chłodna.I to dosłownie. Moja mama jak rano weszła do mojej komnaty stwierdziła, że jest w niej strasznie zimno.Podeszła do mnie i złapała za dłoń, powiedziała ,że jestem wręcz lodowata. Te sny są coraz bardziej realistyczne, ten wiatr mnie tam przewiewa tak mocno ,że w realnym świecie mój organizm to odczuwa !

29 Marzec 782 rok

Dostałam zwolnienie ze szkoły na parę tygodni, straciłam przytomność na schodach i z nich spadłam. Jestem tylko trochę potłuczona. W sumie to się cieszę bo zyskałam ksywkę „Królowa Lodu” i ludzie mi dokuczają. Wolałam już „Śpiącą Królewnę” Chcę bardzo komuś powiedzieć o tych snach ale mam dziwne przeczucie ,że nie powinnam tego robić.

2 Kwiecień rok

Sen znowu robi się bardziej wyraźny, widziałam jakiś zarys postaci, głos dalej mnie woła ale wiatr się silniejszy i zagłusza wszystko. Staram się wysilić jak najmocniej by coś zrozumieć, jeśli dowiem się co ta postać do mnie mówi moje sny ustaną i wrócę do normalnego życia. Ciągle to sobie powtarzam ale coraz mniej mnie to przekonuje.

9 Kwiecień 782 rok

Ostatnio robi się coraz zimniej , w domu oraz okolicy. Przychodzi wiosna a na zewnątrz jest tak jakby zima zadomowiła się na stałe. Sny się powtarzają ale czuję ,że niedługo wszystko się wyjaśni.

11 Kwiecień 782 rok

Tak ! Udało mi się, usłyszałam kawałek tego co wykrzykuje ten głos. Mówił „ Iris, zapanuj…bo inaczej” Nad czym mam zapanować? I jakie będą konsekwencje? Chyba chodzi mu o to ,że nad życiem i zdrowiem nie panuję i siedzę tutaj jak kołek i marznę a reszta moich rówieśników chodzi na zajęcia i uczestniczy w Balach. Umrę z nudów !

13 Kwiecień 782 rok

Zamknięto uczelnie na jakiś czas. Nie zanotowano od lat tak niskiej temperatury. Przeraża mnie to co się wokół mnie dzieje. Coraz bardziej.

14 Kwiecień 782 rok

Chyba niedługo nadejdzie koniec tego szaleństwa. Tym razem było inaczej. Nie wiał wiatr. Wokół była Tundra i usłyszałam za swoimi plecami jedno słowo. Gdy się odwróciłam by zobaczyć kto od tak długiego czasu próbuję mi coś powiedzieć natychmiast się obudziłam. Słowo które usłyszałam brzmiało „Jutro”.

Przepraszam za bardzo długą przerwę. Zawsze naobiecuje a potem daję ciała. Dziki Zew skończę kiedy indziej, podejrzewam ,że rozdziały będą się przeplatać nawzajem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>